מנכ"ל משרד החינוך מר שמואל אבואב סייר בכפר ביום שלישי 21.11.17 בלוויית מנהלת המינהל לחינוך התישבותי, שכלל את סגל הפיקוח על הכפר, מנהלת אגף החינוך בויצו ונציגות ממגזרי העובדים, ופנינה גפן מנהלת הכפר.
הביקור התחיל בסיור התרשמות ממספר מבני חינוך ומגורים שעברו בשנתיים אחרונות שיפוץ.
הפתעה גדולה הייתה למנכ"ל כשהגענו למבני בית הספר וכתות הלימוד שעברו שדרוג משמעותי ביותר, שמואל אבואב התרשם מאוד מהאווירה הכפרית שהמבנים החדשים נותנים לבית הספר. הוא זכר את המבנים שראה לפני שנתיים ולא הסתיר את השמחה שלו לנוכח השינוי המשמעותי שנגלה לעיניו.
שמואל אבואב התעניין מאוד בשיחות עם החניכים, כמה זמן הם בכפר? איזה סיוע לימודי הם מקבלים? מהם תחומי ההתעניינות של כל אחד מהם מעבר ללימודים, פעילות בתחום החינוך הבלתי פורמאלי, על השתתפותם בפעילות תנועת הצפים של השכונה וכו'.
התלמידות שיתפו את המנכ"ל במאמץ שהן עושות בלימודים, באווירה הביתית "זה כמו משפחה, תומכים בנו, רוצים את הצלחתנו" כך בטאו התלמידות את התחושות שלהן.
בשיחה עלו הנושאים החשובים שמעסיקים את הכפר. הצגנו בפניו את נתוני המיצג, שמשקפים את תחילת הדרך החינוכית והלימודית של התלמידים שלנו, ואת נתוני תוצאות מבחני הבגרות בתשע"ז 63% בוגרי הפנימיה הגיעו לתעודת בגרות מלאה ו-53% התלמידים האקסטרניים. אנו מאוד גאים בתנאים אלה, גם ציינו את המספר הגבוה של מספר הבוגרים שיצאו ל"שנת שירות" בתום הלימודים.
במהלך הסיור בכפר, עברנו דרך ה"כפר האתיופי" שהוקם לרגל חג הסיגד שנחגג שבוע קודם. מר מלקמו, המפקח שלנו "סייר" עם המנכ"ל בכפר, הסביר לו על הבקתות שנבנו ומה המשמעות של כל בקתה. שמואל אבואב גילה הרבה התעניינות באחוז התלמידים בני העדה האתיופית שמתחנכים בכפר ועד כמה הם משולבים בכל אורחות החיים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
סגירת תפריט